Telefon: 0212 489 40 80

Şartlar & Koşullar

İADE ŞARTLARI

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

İlk olarak siparişinizi ana sayfanızda yer alan "Üyelik Sayfam” sekmesinden kontrol etmelisiniz. Eğer siparişiniz "Yeni Sipariş” konumunda ise iptal etmek için burayı tıklayınız."Üyelik Sayfam” sekmesinde siparişinizin durumu kargo aşamasındaysa, siparişiniz iptal edilememektedir. Fakat siparişinizin size ulaşmasıyla birlikte ürünü "Karşı Ödemeli” olarak iade edebilirsiniz. İptal edilen siparişlerinizde kullanmış olduğunuz hediye çekleriniz, siparişinizin iptalinin onaylanmasının ardından hesabınıza tekrar yüklenecektir.

Kusurlu Ürün İadesi

Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Bu tür bir durumla karşılaşmanız halinde yukarıdaki adımları izleyerek ürünü tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. Şikayetiniz tedarikçi firmalara iletilerek inceleme süreci başlatılır. Üründe kullanımdan doğan bir kusur yoksa ürün bedeli tarafınıza geri ödenir.

Siparişim kargodan eksik çıkarsa ne yapmalıyım?

Siparişinizi kontrol ettikten sonra imzalayarak teslim alınız. Eğer kargonuzda bir karışıklık ya da eksiklik varsa teslim almadan kargo görevlisine tutanak tutturarak iade etmelisiniz. Hasarlı ürün tutanak formu kargonuzun içinde olacaktır.

İade etme süresi kaç gündür ?

Tüketici Kanunu’na göre, "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” ürünü teslim aldığınız ilk 7 işgünü içerisinde geçerlidir. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

Neden sadece ilk yedi gün içinde iade kabul ediliyor?

Tüketici Kanunu’nda yer alan ‘Sebep Göstermeden Cayma Hakkı’ sadece ürünü teslim aldığınız günü takip eden ilk 7 işgününü içermektedir. Üründeki herhangi bir kusurdan kaynaklanan iadelerde ise, bu süre 30 gündür.

İade işlemlerinde kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

İade talebiyle silikonyastik.com'a gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları firmamıza aittir. Bunun için iade esnasında anlaşmalı kargo şirketimize ürünü "Karşı Ödemeli” olarak teslim etmeniz yeterlidir ve sizden hiçbir şekilde kargo masrafı talep edilmemektedir.

İade işleminden ne kadar zaman sonra geri ödeme hesabıma yansıyor?

İade ürün bedelleriniz, iade ettiğiniz ürün depoya ulaştığı andan itibaren, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra 5 gün içinde bankanıza yatırılır. Bankanıza bağlı olarak 10 işgünü içerisinde de, ürün bedeli "artı bakiye” olarak kredi kartınıza yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve silikonyastik.com bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

İade şartları nelerdir?

İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

1. Ürünün faturası,

2. 7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın insiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler, havale ile yapılan ödemeler en geç 1 hafta içerisinde hesabınıza yansımaktadır.

 

GARANTİ ŞARTLARI

Sitemizdeki ürünlerimizin bütününü oluşturan tüm parçalar da dahil olmak üzere, üretici yada ithalatçı firmalar tarafından garanti altında olup, garanti koşulları size teslim edilecek olan ürün niteliklerine göre, üretici yada ithalatçı firmaların belirlemiş olduğu şartları içeren belgeler teslimat anında teslim edilecektir.

 

Garanti Hatırlatmaları

 

Garanti süresi ürün teslim tarihinden itibaren başlar ve iki yıldır.

Teslim edilen ürünlerin kullanma kılavuzunda yer alan koşullara aykırı kullanılması nedeniyle oluşan arızalar garanti kapsamı dışındadır.

Tüketici satın aldığı ürünün döşemesini, özelliklerini, renklerini ya da kısmi tasarımlarını kişisel tercihlerine göre talep edebilir. Standart özelliklerinin dışına çıkan, kişiye özel üretilen ürünlerdeki döşeme, kaplama ve renk farklılıkları garanti kapsamı dışındadır.

Ürünün garanti süresi içinde arızalanması halinde, işçilik masrafı ve değiştirilen parça bedeli için hiçbir talep edilmeksizin tamiri yapılacaktır.

Ürünün arızalanması durumunda tamirde geçen süre garanti süresine eklenir.

Ürün garantilerinde üretici ya da ithalatçı firmaların garanti koşullarının yanı sıra POLATTIBBİTEKSTİLher aşamada sizin muhatabınız olup, ticari ve insani ahlak anlayışı ile bütün müşterilerinin memnuniyetini en üst düzeyde tutacaktır.

 

POLATTIBBİTEKSTİL

YÖNETİMİ